Art Deco stiliaus baldai
„Art Deco“ stiliaus baldai ir „Art Deco“ stilius – Kada atsirado ?
Art Deco“ dizaino istorijos laikotarpio era prasidėjo tarp 1920 ir 1930-ųjų . Manos tendencijos šlovės pakilimas vyko tarp dviejų pasaulinių karų kai JAV ir Centrinėje Europoje vyko ekonomikos ir pramonės augimas, o kartu augo ir didelis troškimas pamiršti praeities tendencijas ir žvelgti į ateitį. Prancūzai šį laikotarpį vadino „Annees Folles“, arba kitaip – „Crazy Years“.Populiarus meno ir dizaino stilius greitai išplito visame pasaulyje, jį perteikiant dailės, architektūros, mados sferiose. Taip pat sparčiai perėjo į tokias sritis kaip stiklo dirbiniai, juvelyriniai dirbiniai ir ir „Art deco“ baldai. Nors yra daug manančių, kad kad šis stilius buvo pernelyg ekstravagantiškas, plona styga balansuojantis tarp kičo ir meno, kaip bebūtų, jis paliko didžiulį vaidmenį Vakarietiškame dizaine, o Art Deco“ baldai ir interjerai išlieka vis dar labai populiarūs ir šiandien.
Art deco stiliaus formavimasis – Kas turėjo įtakos?
Vienas iš svarbiausių ir įtakingiausių veiksnių šios tendencijos atsiradimui buvo po Pirmojo pasaulinio karo vyravęs didžiulis visuomenės optimizmas, kurį šios eros dizaineriai norėjo atspindėti savo darbe. To pasekoje „Art deco“ baldai ir kiti darbai rodė progresyvų mąstymą, ryškias spalvas ir ryškius dizainus. Šis stilius afišavo šiuolaikinį gyvenimą, pabrėžė prabangą bei rafinuotumą. Aptakus, supaprastintas „Art Deco“ dizainas pabrėžė pramonės pažangumą, galią ir drąsą kūryboje. „Art Deco“ interjeruose atsirado naujų medžiagų, tokių kaip chromas, plastikas, stiklas, taip pat tokios brangios medžiagos, kaip dramblio kaulas, raudonmedis ir lakas. Lakavimas buvo itin svarbus gamybose procese. „Art Deco“ baldai būdavo lakuojami daug kartų, kad sukurtų kietus ir itin blizgius paviršius. Vieni žymiausių „Art Deco “ stiliaus baldų dizainerių buvo: Paul Mccobb, Milo Baughman, Arne Jacobsen, Jules Leleu, Paul Evans, Gio Ponti, Hans J. Wegner ir tt.
Art Deco baldai – Kokiu medžiagiškumu pasižymi ?
Neatsiejama „Art Deco“ baldų gamybos komponentas yra naudojama egzotinė mediena ir faneruotė, kaip tikmedžio, karelijos beržo, uosio šaknies faneruotė ir tt. Stalviršiuose populiaru naudoti inkrustacijas, marmurą, poliruotus metalus, nerudijantį plieną, chromą ir stiklą. Minkštųjų baldų gamyboje buvo populiaru naudoti kailius, gyvatės odos apmušalus ir pan. Technologijų dėka šias laikas mes galime juos pakeisti dirbtiniais pakaitalais.„Art Deco“ stiliaus baldai bei interjerai atpažįstami, nes su su savimi visad atsineša ekstravaganciją,puošnumą glamūrą, prabangą ir tvarką, ją išlaikant simetriškų formų dėka. Stilių dažnai identifikuoja labai ilgos linijinės linijos, sumaišytos švelniai nuožulniomis kreivėmis. Ryškios spalvos ir prabangios medžiagos suteikia grakštumo, apvalūs stalai, didžiuliai veidrodžiai viename ir didžiulėmis skulptūromis-išskirtinumo.
Keletas esminių punktų, kuriais remiantis galima atpažinti esminius „Art Deco“ interjero stiliaus išskirtinius bruožus. Tad „Art Deco“ baldai pasižymi:
- Švarių, simetrinių linijų ir geometrinių formų išlaikymu;
- Baldai dažnai gaminami, naudojant sudėtingus medienos intarpus – inkrustacijas
- Drąsa – ryškiomis spalvomis, gamtos ar gyvūnų raštais ir spaudiniais.
- Prabangiomis naudojamų medienų rūšimis, kaip karelijos beržas, raudonmedis ir tt.
- Brangiomis dirbtinėmis medžiagomis, kurios atitiko naujojo stiliaus apsėstą šiuolaikiškumą
- Dėmesio sutelkimas į supaprastintas formas
- Glamūriniu apšvietimu
- Kontrastingais šiuolaikinio meno paveikslais
- Kasdieninių daiktų dizainą ir naudą viename, juos gaminant iš naujų medžiagų, atspindinčių pažangiausių technologijų troškimą.
„Art Deco“ baldai
Art Deco“ pakilimo metais sukurti baldai buvo brangūs savo prabanga. Kad sukurtų dar didesnį prabangos jausmą, baldų gamyboje buvo naudojama riešutmedžio, ąžuolo, klevo ir raudonmedžio medienos. Pasiekti dar auktesnę prabangos kartelę, gaminamų „Art Deco“ gaminamų baldų skaičius paprastai buvo nedidels.t.y dažnai gaminamas mažų gamintojų. (vieni žinomiausių pasaulinius mastu: „Broadway“ ir „Heal & Son of London“ Gordon Russell. „Russell“ ). Vieni populiairiausių „Art Deco“ baldų indaujos, konsolės, stalai, TV komodos , klasikiniai miegamojo baldai, ypač spintos, komodos, lovos ir tt.Siekiant dar didesnės ekstravagancijos ir unikalumo, buvo populiaru maišyti neoklasikinį dizainą kartu su „Art Deco“.
Deja, šios didžiosios eros pabaiga baigėsi artėjant Antrajam pasauliniam karui. Ryškaus dizaino laikymas buvo sustabdytas, o medžiagos ir lėšos buvo nukreiptos į karo pastangas.
Kadangi originalūs tarpukario laikotarpio „Art Deco“ baldai sunkiai pasiekiami, 1960-aisiais ir 1980-aisiais buvo pradėti gaminti kartotiniai klasikiniai baldai, kurie vėl grįžo į madą šiandien. Teikdami pagarbą originaliems dizainams, „Art Deco“ baldai su įvairiomis interpretacijomis, tapo vieni populiariausių gaminių, labiau prieinamų visiems biudžetams ir siekiant išskirtinumo ir modernios prabangos interjere.
Laibos linojos, stilizuotos apdailos detalės, itin blizgus lakas primena šį fanstastiška dizaino laikotarpį. „Art Deco“ kūriniai paprastai turi subtilių kreivių ir neatrodo stambūs ar sunkūs. Aukšti kontrastingi ir prabangūs paviršiai, dažnai naudomas scromas, aliuminis, sukuria naujumo ir modernumo jausmą.
„Vilgma Gi“ baldų gamybos įmonė siūlo kokybiškų „Art Deco“ baldų įvairovę, įskaitant: Klasikiniai miegamojo baldai, klasikiniai virtuvės baldai ir valgomojo stalai, klasikinės spintos „Art Deco“ miegamojo baldai, konsoles , „Art Deco“ darbo kambario baldai ir tt.