Provanso baldai 2019-04-19T17:54:03+00:00

Provanso baldai

provanso baldai ir provanso stiliaus baldai

Provanso stiliaus baldai Jūsų namams

Provanso baldai 1XIX a.  provanso stilius buvo nepaprastai populiarus Europoje, o provanso  baldai ir (modernios klasikos baldai) – vieni populiariausių  klasikinių baldų gamyboje iki šiol. Tai jaukūs, šilti Viduržemio jūros kvapu dvelkiantys                      klasikiniai baldai, pasiilgusiems natūralių atspalvių, baltos spalvos ir atpalaiduojančios, romantiškos atmosferos. Provanso  baldai vaidina ne tik funkcionalų, bet ir dekoratyvinį vaidmenį interjere, pasižymi  jaukumu, kurio paslaptis   slypi elementariose, sendintose, sunkių formų neįsileidžiančiose baldų detalėse bei pasteliniuose, švelniuose atspalviuose.   Šiam interjerui būdingi smėlio, žalsvi bei  švelniai alyvinės, alyvuogių spalvų atspalviai. Provanso baldai dažniausiai būna dažyti, sendinti,fasadų paviršiai kaimiški, imituojant senėjimo,trinties, gyvenimo pėdsakus (medis sutrūkinėjęs, fasadai padaužyti, netvaringai nudažyti), sukuriant vaizdą,  tarsi baldai būtų tarnavę jau daugelį metų. Komodos, spintos dažnai būna gaminamos su tekintomis kojomis, naudojama daug įvairaus dydžio stalčiukų.   Balduose dažnai naudojama rankų darbo drožyba, kuriai būdingi gamtiniai gėlių ar lapiniai ornamentai.
Provansiško interjero jaukumui sukurti naudojama daug tekstilės su natūraliais gamtiniais raštais, mezginiais ar siuvinėjimais.  Naudojami audiniai,  natūralūs- linas, medvilnė ar šilkas, o pačiam interjerui jaukumo priduoda tokie elementai kaip skrynios, senoviški indai, porceliano figūrėlės, lauko gėlių vazos žibintai ar žvakidės. Vos   atvėtus provanso stiliaus namų duris – pasitinka  pikantiškų prieskoninių žolelių ir levandų aromatas.

Provanso  baldai itin populiarūs, nesvarbu ar tai būtų kaimo namas ar miesto būstas. Griežtos formos, tačiau ramios spalvos, porcelianiniai puodeliai, megztos servetėlės, žydinti lauko gėlių puoštė ar tiesiog padėtas krepšys kuriame įdėtas jaukus vilnonis pledas,  sukuria svetingumo jausmą. Provansiniams virtuvės baldams būdingos ryšios, tačiau prislopintos spalvos. Vyruojaunati nuotaika nudažyta smėlio, garstyčių, alyvugių atspalvais. Provansininiam virtuvės  baldams  būgdingos atviros lentynos, kurios naudojamos tiek kaip dekoro, tiek kaip daiktų laikymo vieta.  Šiuolaikinė įranga, kaip indaplovės, kavos aparatai  ar šaldytuvai, dažniausiai integruojami balduose, sudarant kaimišką stilių, kuriam būdinga daug rankų darbo. Interjero jaukumo žavesys kuriamas naudojant kibirus, pintus krepšius, ąsočius ar rėmeliais su šeimos nuotraukomis.

Provanso stiliaus svetainės baldai dažnai apjungia kaimo gyvenimo žavesį ir dekoratyvinį meną. Sienoms būdingi tapytos darbai, šalies ar gėlių motyvais, ypač gerai išryškėjantis neapdorotų, netvarkingai tinkuotų sienų fone.

Provanso baldai skirti svetainei, kaip taisyklė yra mediniai, puošti lenktomis kojelėmis, apmušami audiniu su gėlių raštais, o fasadai papuošti drožiniais.

Vaikų kambarys itin svarbus provansiniame interjere. Jis vaizduoja šeimos vertybių, meilės ir tvirtą šeimos židinį. Provanso baldai skirti vaikams dažniausiai būna harmoningi, naudojamas dekupažas,  o naudojami ramių spaviniai ar gamtos motyvai vaikams sukuria psichologines ramybės jausmą.

Pagrindiniai provanso interjero stiliaus bruožai:

*šiltos pastelinės spalvos

* provanso baldai

*tinko sienų apdaila derinama su gėlėtais ar kitais gamtinių elementų tapetais

* didžiuliai langai, siekant padidinti natūralios šviesos skvarbą

Provanso  baldai išeinana ir vėl grįžta į madą. Tai stilius, kurio vertė auga jam sentant. Provanso baldai vertinami  už tai, kad jie su savimi atsineša šeimos istoriją ir galima prisiliesti prie protėvių palikto šeimos  paveldo.

Provanso stilius  mėgstamas interjeruose, kuriuose bėgama nuo prabangos, sunkios klasikos ir įmantrių barokių formų. Populiarus tarp žmonių, mėgstančių saulę, jūrą, gražią gamtą ir romantiką. Tai namai,  leidžiantyss pamiršti, kad už lango   jau  XXI a.

Provanso baldai skirti namams,  pasiilgusiems pietų Prancūzijos atmosferos alsavimo. Šis,tariamai kaimiškas, stilius jau seniai nustojo būti tik kaimo namų prerogatyva ir tapo neatskiriama miesto būsto dalimi.

provanso baldai | lova žydra provanso baldai | virtuvės baldai Provanso baldai | lova

Kontaktai

Mobile: +370 699 18465